newsletter
Pl
De 
EWOCA3 CAMP 2017 "Back to Nature" młodzieżowy obóz wakacyjny 2017 PDF Drukuj Email

Marzysz o wakacjach w zielonym otoczeniu? Lubisz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu? Jesteś zainteresowany poznaniem ludzi z innych krajów? Jeśli tak, ten program jest dla Ciebie!

Kiedy i gdzie: 18.06.-31.07.2017 r., w Naturfreundehaus Schwerte w Schwerte NIEMCY

Temat: "Back to Nature"

Kogo poszukujemy: Młodzież z Polski
Więcej…
 
Słoneczne spotkanie w Krzyżowej! Wymiana szkolna Lubsko-Forst, 24-28.04.2017 PDF Drukuj Email

Już po raz kolejny wiosną odbędzie się w Krzyżowej polsko-niemiecka wymiana szkolna Lubsko-Forst. Co ciekawe oba miasto są od siebie oddalone o zaledwie 30 km i są miastami partnerskimi. Spotkanie to jest szczególnie interesujące również dlatego, że zarówno uczniowie polscy, jak i niemieccy uczą się języka sąsiada w szkole w ramach lekcji.

Więcej…
 
„Dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej dla dzisiejszej Europy” – międzynarodowe warsztaty multidyscyplinarne wokół problematyki Kreisauer Kreis – Krzyżowa, 20-21 kwietnia 2017 PDF Drukuj Email

W dniach 20 – 21 kwietnia w Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa” odbyły się warsztaty wokół problematyki Kreisauer Kreis. Było to pierwsze z działań związanych z upamiętnieniem Kręgu z Krzyżowej w 75. rocznicę pierwszego spotkania w Domu na Wzgórzu.

W projekcie bierze udział 20 ekspertów z czterech krajów (Polska, Niemcy, Francja i Stany Zjednoczone), reprezentujących różne dyscypliny i perspektywy metodologiczne (historycy, politolodzy, socjolodzy, historycy idei, pedagodzy, edukatorzy i dziennikarze). Koordynatorzy projektu podkreślają, iż podczas doboru uczestników kierowali się myślą, aby reprezentowali oni także różnorodne perspektywy światopoglądowe, dlatego w projekcie wezmą udział uczestnicy zarówno o poglądach konserwatywnych, jak i liberalnych. Takie podejście do tematu jest dowodem, że dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej jest wciąż żywe.


Więcej…
 
Seniorzy uczą się i integrują! W Krzyżowej ruszyła druga edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia” - 20.04.2017 PDF Drukuj Email

20 kwietnia Krzyżową opanowali seniorzy. Blisko 160 starszych mieszkańców powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego przyjechało na konferencję szkoleniową, która zainaugurowała II edycję projektu „Tradycja łączy pokolenia”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15


Ksiądz Bolesław Kałuża:
„Tej mszy nie wolno nam zapomnieć”
Projekty letnie
KRZYŻOWA


 
Międzynarodowe Centrum Konferencyjne


 
zobacz naszą galerię


fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305