newsletter
Pl
De 
Twarze Europy: polsko-niemiecka wymiana szkolna Świecie-Biberkor, Krzyżowa 17-21.09.2017 r. PDF Drukuj Email

Od niedzieli, 17 września, do czwartku 21 września, MDSM Krzyżowa odwiedziło 16 uczniów w wieku od 15 do 20 lat ze szkół w Biberkor i Świecia. To spotkanie młodzieży odbyło się pod hasłem "Twarze Europy".
Więcej…
 
W dniach 25-26 września odbędzie się w Lublinie 6. edycja Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, którego partnerem merytorycznym będzie Fundacja “Krzyżowa”. PDF Drukuj Email

KIEW jest miejscem spotkań tysiąca praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej oraz stanowi platformę dialogu środowisk nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. Tego rodzaju platforma ma wspomagać realizację partnerskich projektów z dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego.

Kongres jest organizowany w ramach działalności Centrum Kompetencji Wschodnich – programu realizowanego przez Miasto Lublin i Samorząd Województwa Lubelskiego. Zadaniem CKW jest sieciowanie i inicjowanie nowych przedsięwzięć oraz współtworzenie nowej jakości w szeroko rozumianej współpracy rozwojowej.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odpowiedzialna będzie za dwa panele w ramach linii programowej „Modele pojednania” w dniu 26.09.2017:

Więcej…
 
Polsko-niemiecka wymiana szkolna Olkusz-Gräfelfing, Krzyżowa 17-21.09.2017 PDF Drukuj Email

Dziś kończy się, trwająca od 17 września, wymiana młodzieży z Polski i Niemiec, której uczestnicy przyjechali do Krzyżowej po raz pierwszy ale jak sami mówią na pewno nie ostatni. 24 uczniów i uczennic z Gräfelfing i Olkusza podczas trwającej pięć dni wymiany miało okazję do dyskusji i refleksji na temat wszechstronności zagadnienia oporu, w jakich przypadkach jest on konieczny i jak należy go umiejętnie stosować.
Więcej…
 
Jak sąsiedzi zostają przyjaciółmi: polsko-niemiecka wymiana szkolna Leszno-Mosbach, Krzyżowa 17-21.09.2017r. PDF Drukuj Email

Od 17 do 21 września 2017 w MDSM Krzyżowa ma miejsce drugie spotkanie uczniów ze szkół w Lesznie i Mosbach, którzy do Krzyżowej przyjeżdżają w ramach polsko-niemieckich wymian pod tytułem "Jak sąsiedzi zostają przyjaciółmi".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16