newsletter
Pl
De 
International Project Planning Congress ewoca³ – Hattingen, 16-20 marca 2017 PDF Drukuj Email

W dniach 16 – 20 marca w Hattingen (Niemcy) odbył się International Project Planning Congress ewoca³. Wzięli w nim udział przedstawiciele 42 instytucji partnerskich z 7 krajów. Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, która uczestniczy w projekcie od dwóch lat, reprezentowała Sofie Koscholke z MDSM „Krzyżowa”.

Podczas kongresu planowane były kolejne działania w ramach projektu ewoca³ i organizacja kolejnych workcampów. Fundacja, jako polski partner, przygotowuje polsko-niemiecko-włoski camp w Schwerte w Niemczech, który odbędzie się latem tego roku. Będzie to ostatni etap trzyletniego projektu, w który zaangażowana jest młodzież ze środowisk zagrożonych wykluczeniem z Polski, Niemiec i Włoch. W poprzednim roku taki eurocamp odbył się w Krzyżowej. Jego elementem było m.in. porządkowanie żydowskiego cmentarza w Dzierżoniowie. Podczas kongresu zostały zaprezentowane materiały z przebiegu tego wydarzenia.

Kongres był okazją do prezentacji przez uczestników projektu dotychczasowych osiągnięć oraz planowania kolejnych wydarzeń. Była to też dobra przestrzeń do zaprezentowania uczestnikom Fundacji „Krzyżowa” i jej misji. Podczas kilkudniowego spotkania organizowane były również warsztaty, prelekcje i dyskusje.

Więcej o International Project Planning Congress EWOCA³ można przeczytać na stronie organizatora.


Program EWOCA³ został zainicjowany przez The International Association for Education and Exchange (IBB e.V.) w 2008 roku. Program był reakcją na niepokojącą politykę gmin w Nadrenii-Północnej Westfalii, które z powodu trudności finansowych rezygnowały masowo z międzynarodowej wymiany i współpracy młodzieżowej. Pozyskując dla programu EWOCA³ prywatną Fundację Mercator, IBB wspiera finansowo współpracę organizacji i instytucji z Nadrenii-Północnej Westfalii z krajami Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polską, Białorusią, Ukrainą, Rosją, a także z Francją, Włochami i Turcją.

Program EWOCA³ odbywa się cyklicznie i każdy cykl trwa 3 lata. W tym czasie organizowane są trójstronne letnie obozy młodzieżowe. O skali przedsięwzięcia świadczy fakt, że co roku organizuje się średnio 15 takich obozów. W każdym z nich bierze udział około 30 młodych ludzi z 3 różnych państw.

 

GALERIA ZDJĘĆ