newsletter
Pl
De 
Entuzjazm na myśl o przemienionym Domu Ogrodnika. Kwiecień 2012 PDF Drukuj Email

Radość wynikająca z powstania i funkcjonowania Domu Ogrodnika jako Centrum Edukacji Ekologicznej ogarnia pracowników Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży. Daniel Bodył, specjalista do spraw programowych, dzieli się z Państwem swoimi wrażeniami:


- Na co dzień mam możliwość obserwować postęp prac związanych z naszym Centrum Edukacji Ekologicznej i widzę, jak krok po kroku zmienia się Dom Ogrodnika i jego otoczenie. Kiedy sobie pomyślę o tej całej aparaturze, która tam będzie, to już nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko zobaczę na własne oczy. Co prawda realizowane przeze mnie projekty nie są poświęcone tematyce ekologicznej, ale wtedy, kiedy będzie to możliwe, chętnie wkomponuję w program zajęcia w Domu Ogrodnika. Myślę, że oparta na eksperymentowaniu praca w naszym nowym Centrum będzie dla młodzieży bardzo atrakcyjna. Sądzę też, że ja przy tym wszystkim również będę się dobrze bawił!

Projekt „Modernizacja budynku "Dom Ogrodnika" na potrzeby utworzenia Centrum Edukacji Ekologicznej Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego wraz z zakupem wyposażenia” został zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 oraz wsparciu Republiki Federalnej Niemiec, reprezentowanej przez Federalne Ministerstwo ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży (BMFSFJ) RFN na mocy uchwały Niemieckiego Bundestagu.