newsletter
Pl
De 
Warsztaty integracyjne dla uczniów Gimnazjum Gminnego w Lubinie, 27-28.09.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
piątek, 09 września 2016 13:52

W ostatni weekend sierpnia odbyły się w Krzyżowej warsztaty integracyjne dla klas pierwszych Gimnazjum Gminnego w Lubinie. Podczas dwudniowych zajęć młodzież miała z jednej strony możliwość poznania kolegów i koleżanek, którzy będą im towarzyszyć przez najbliższe lata w jednej szkole, z drugiej strony spotkanie to było okazją do wypracowania fundamentów pod przyszłą współpracę w nowopowstałych zespołach klasowych.

I tak np. podczas warsztatów uczestnicy poznawali swoje imiona, zainteresowania, odkrywali podobieństwa między sobą - zarówno te widoczne na pierwszy rzut oka, jak i te mniej oczywiste, dyskutowali o tym, jak wyobrażają sobie swoją wymarzoną klasę oraz wymarzonego kolegę / wymarzoną koleżankę, mówili też, co sami chętnie są gotowi zaoferować swoim nowym kolegom/koleżankom. W osobnym bloku zajęć uczestnicy mieli także możliwość sprawdzić i rozwijać umiejętność współpracy oraz konstruktywnej komunikacji w zespole.

Tego typu warsztaty z uczniami lubińskiego Gimnazjum Gminnego są realizowane w Krzyżowej już od czterech lat. Ułatwiają one pierwszoklasistom "wejście" w nową rzeczywistość, ponieważ dają możliwość nawiązania znajomości i przyjaźni jeszcze przed rozpoczęciem nauki w nowej szkole.

GALERIA ZDJĘĆ