newsletter
Pl
De 
Po raz piąty razem w Krzyżowej. Spotkanie młodzieży Jaworzno – Pirna PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
czwartek, 22 września 2016 10:31

Pięciodniowe spotkanie uczniów z Pirny i Jaworzna pełne wrażeń i ciekawego programu dobiegło końca, jednak dla wielu uczniów pozostanie z pewnością jeszcze na długo w ich pamięci. W czasie spotkania uczniowie z Niemiec i Polski poznawali siebie nawzajem, a także historię i kulturę swoich krajów.

Zabawy integracyjne i animacje językowe szybko zbliżyły do siebie polskich i nieniemieckich uczestników. Ćwiczenia na zaufanie w czasie warsztatu ruchowego doskonale dopełniły proces integracji, o czym świadczyła miła i swobodna atmosfera w grupie.


W czasie wycieczki do Wrocławia uczniowie mieli za zadanie, w ramach gry miejskiej, znaleźć najważniejsze zabytki Wrocławia oraz kilku przedstawicieli najmniejszych mieszkańców Wrocławia czyli wrocławskich Krasnali. W czwartek natomiast grupa zwiedziła zamek Książ oraz jego podziemia. Po powrocie z Książa miał miejsce warsztat historyczny. Uczniowie w czasie tego warsztatu mieli szanse zaprezentować w kilku punktach historię swojego kraju oraz poznać historię kraju sąsiada. W drugiej części warsztatu uczniowie zapoznali się z wystawa plenerową „Odwaga i pojednanie”.


W czasie pobytu w Krzyżowej nie zabrakło oczywiście również oprowadzania oraz wieczoru polsko - niemieckiego.

Wspólny czas w Krzyżowej został zakończony wieczorem pożegnalnym oraz ewaluacją całego spotkania następnego dnia. Numery telefonów, adresy mailowe zostały wymienione, aby pozostać w kontakcie. Pięć dni spotkania dobiegły końca i obie grupy wróciły do swoich miast, ale już za rok spotkają się ponownie w Krzyżowej.

GALERIA ZDJĘĆ


Organizatorzy: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie, Berufliches Schulzentrum für Technik Pirna, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.

Współfinansownie: Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)

Koordynator projektu: Bartek Gasiulewicz - specjalista ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej.