newsletter
Pl
De 
nagrody
Nagroda w konkursie Selfie+ 2017, w kategorii Rezultaty Projektu, 2018 PDF Drukuj Email

Projekt ”MigrARTion”, który od 18 do 27 sierpnia odbywał się w Krzyżowej, był związany z kwestią migracji i jej doświadczeniem wyrażanym w różnych dziedzinach artystycznych. Projekt był realizowany przez młodzież polską i ukraińską we współpracy z Fundacją ”Krzyżowa” i ukraińskim NGO „Cultural Geographies”. W projekcie wzięło udział 21 osób z Polski i 19 z Ukrainy.

Więcej…
 
Nagrodę im. Eriki Pitzer przyznawana przez Fundację Willy Robert Pitzer Stiftung, w 2016 roku otrzymał MDSM Krzyżowa PDF Drukuj Email

14 lipca 2016 roku w Bad Nauheim koło Framkfutu nad Menem odbyła się uroczystość wręczenia Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego nagrody im. Eriki Pitzer przyznawanej przez Fundację Willy Robert Pitzer Stiftung.

Kuratorium Fundacji Willy Robert Pitzer Stiftung jednogłośnie przyznało tegoroczną nagrodę Międzynarodowemu Domowi Spotkań Młodzieży w Krzyżowej w uznaniu zaangażowania na rzecz budowanie europejskiego porozumienia wśród młodych ludzi. Dr Helmut Häuser, Prezes Zarządu Fundacji Willy Robert Pitzer Stiftung, w swym powitaniu podkreślił jak ważna jest stała praca na rzecz zbliżenia i budowania przyjaźni między młodymi Polakami i Niemcami. Wsparciu i podkreśleniu tej pracy Krzyżowej służyć ma wręczona dziś nagroda.

W imieniu Fundacji Krzyżowa nagrodę odebrała przewodnicząca Rady Fundacji, Pani Eva Feldmann-Wojtachnia.

Więcej…
 
Projekt „Spotlight on Human Rights" zdobył nagrodę Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość”, program EUROPEANS FOR PEACE, 2011. PDF Drukuj Email

Międzynarodowy projekt „Spotlight on Human Rights – Młodzi dziennikarze w trasie na Białorusi, w Niemczech i Polsce” otrzymał nagrodę Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość” program EUROPEANS FOR PEACE 2010/2011. Organizatorem projektu jest Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz ze swoimi partnerami, Stowarzyszeniem Kreisau-Initiative e.V. i Center for International Studies z Mińska na Białorusi.

Więcej…
 
Nagroda im. Tadeusza Szymańskiego - na rzecz lepszej przyszłości dla Polaków i Niemców, 2011 PDF Drukuj Email

Nagroda im. Tadeusza Szymańskiego w 2011 roku została przyznana Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. Zarząd ewangelickiej Inicjatywy "Zeichen der Hoffnung - Znaki nadziei e.V.” wyróżnił w ten sposób projekt „My dzieci Europy!”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

 

fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305