newsletter
Pl
De 
Nagroda im. Tadeusza Szymańskiego - na rzecz lepszej przyszłości dla Polaków i Niemców, 2011 PDF Drukuj Email

Nagroda im. Tadeusza Szymańskiego w 2011 roku została przyznana Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. Zarząd ewangelickiej Inicjatywy "Zeichen der Hoffnung - Znaki nadziei e.V.” wyróżnił w ten sposób projekt „My dzieci Europy!”.

Nagroda im. Tadeusza Szymańskiego (byłego więźnia obozów w Oświęcimiu, Groß-Rosen i Buchenwaldzie) jest przyznawana osobom poniżej 21 roku życia, zaangażowanym w pojednanie i porozumienie między Niemcami i Polakami. Nagrodę przyznaje ewangelicka inicjatywa na rzecz lepszej przyszłości Polaków i Niemców „Zeichen der Hoffnung - Znaki Nadziei e.V." we Frankfurcie nad Menem na corocznym zebraniu członków.

Nagrodzony projekt „My dzieci Europy” jest interdyscyplinarnym przedsięwzięciem, u którego podstaw leży różnorodność metod artystycznych oraz pedagogicznych, skierowanym do dzieci z Polski i krajów ościennych. Jego celem jest przemówienie w równym stopniu do intelektu, wyobraźni oraz wrażliwości dzieci i młodzieży różnych narodowości. Główne elementy projektu - różnorodność społeczno-kulturowa oraz sztuka - służą temu celowi. „My, dzieci Europy!“ nawiązuje także do zagadnień wspólnoty europejskiej.


Więcej informacji o projekcie

 

 

fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305