newsletter
Pl
De 
Lato Artystyczne dla dzieci „Kuźnia Młodych Artystów” 25.06.-03.07.2016 i 11-20.08.2016! PDF Drukuj Email

„Kuźnia Młodych Artystów” to interdyscyplinarny projekt, u podstaw którego leży różnorodność metod artystycznych i pedagogicznych prowadzących do żywiołowej współpracy wszystkich uczestników. Projekt wpisuje się w nowoczesny sposób postrzegania procesu edukacji. Jego celem jest przemówienie w równym stopniu do intelektu, wyobraźni i wrażliwości dzieci i młodzieży. Jego główne elementy – różnorodność społeczno-kulturowa oraz sztuka – służą temu celowi.

„Kuźnia Młodych Artystów“ jest skierowana do dzieci w wieku 8-12 lat (edycja II) i młodzieży w wieku 13-16 lat (edycja I). Podział wiekowy umożliwia celowe korzystanie z nowoczesnych metod pedagogicznych. Proponujemy naukę przez zabawę, bez ocen i zadań domowych, latem – kiedy dzieci są daleko od szkoły i przyjętych w niej metod nauczania.

Różnorodność jako istotny element projektu odzwierciedla się z jednej strony w wybranych metodach pedagogicznych z drugiej zaś w zróżnicowanym pochodzeniu dzieci i młodzieży. Uczestnicy pochodzą nie tylko z rożnych państw - Polski, Niemiec, Ukrainy i Rumunii, ale również z rożnych środowisk i warstw społecznych. Do projektu zapraszane są też dzieci z domów dziecka i rodzin defaworyzowanych. W atmosferze szacunku i uznania uczestnicy zachęcani są do wzajemnej interakcji, otwartości. Spotkanie ze sztuką, jako centralnym aspektem projektu, odbywa się w ramach warsztatów artystycznych. W czasie warsztatów dzieci i młodzież w małych międzynarodowych grupach mierzą się z tematem projektu w kreatywno-artystyczny sposób. Oprócz warsztatów artystycznych w programie przewidziane są wycieczki, animacje językowe, zabawy i zajęcia sportowe. Doświadczeni artyści i pedagodzy z Polski, Niemiec, Hiszpanii i Ukrainy będą towarzyszyli uczestnikom w procesie nauki i wspierali ich merytorycznie.

Terminy:

25.06-03.07.2016 – dla młodzieży w wieku 13 – 16 lat

Koszt: 1 200zł
Kraje: Polska, Niemcy, Rumunia
Język: angielski (z możliwym tłumaczeniem na język polski i niemiecki)
Warsztaty:
  • Ceramika
  • Cyrk
  • Fotografia
  • Taniec
  • Multimedia *

*Uczestnicy wybierają dwa warsztaty (sesja poranna i popołudniowa). Wyjątek stanowi warsztat multimedialny, który wybiera się na czas trwania całego projektu.


11-20.08.2016 – dla dzieci w wieku 8 – 12 lat.

Koszt: 1 200zł
Kraje: Polska, Niemcy, Ukraina
Język: polski, niemiecki, ukraiński oraz podstawowe instrukcje w języku angielskim
Warsztaty:
  • Ceramika
  • Cyrk
  • Fotografia
  • Taniec
  • DIY (Do-It-Yourself: Zrób to sam). Zajęcia artystyczne z ozdabianiem toreb bawełnianych, malowaniem kubków ceramicznych,Uczestnicy pierwszego dnia będą mieli okazję spróbowania swoich sił w czterech warsztatach a następnie wybiorą dwa z nich (sesja poranna i popołudniowa).

Regulamin  Download

Program (uczestnicy 13-16 lat)  Download

Program (uczestnicy 8-12 lat)  Download

Formularz zgłoszenia  Download

W przypadku zainteresowania projektem „Kuźnia Młodych Artystów” prosimy o odesłanie Formularza Zgłoszenia do koordynatorki projektu Anny Rzym (email lub fax):

Anna Rzym
Specjalistka ds. projektów edukacyjnych
tel : +48 (74) 85 00 312
fax: +48 (74) 85 00 305
kom : +48 519 333 534
e-mail. anna.r@krzyzowa.org.pl

Termin przyjmowania zgłoszeń: 15.05.2016

Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z kwalifikacją na wypoczynek. Decyzja o kwalifikacji zostanie przekazana drogą telefoniczną. Proszę o niewysyłanie wpłat do momentu uzyskania potwierdzenia ze strony organizatorów.


Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu: 

 

 


Ksiądz Bolesław Kałuża:
„Tej mszy nie wolno nam zapomnieć”
Projekty letnie
KRZYŻOWA


 
Międzynarodowe Centrum Konferencyjne


 
zobacz naszą galerię


fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305