newsletter
Pl
De 
Szkolenie "Histoire Croisée (historia powiązana) jako perspektywa w edukacji pozaformalnej" PDF Drukuj Email

Berlińskie stowarzyszenie Kreisau-Initiative zaprasza osoby pracujące z młodzieżą w sektorze edukacji pozaformalnej do udziału w międzynarodowym szkoleniu na temat metod edukacji historycznej i społeczno-politycznej. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim i odbędzie się od 23 do 27 października 2015 w Krzyżowej. Udział płatny.

Punktem wyjścia będzie przy tym transnarodowe spojrzenie na historię społeczeństw – tzw. historia powiązana (fr. histoire croisée).

Czterodniowe szkolenie skierowane jest do osób pracujących w sektorze edukacji pozaformalnej w Niemczech, Polsce i Grecji. Uczestnicy będą analizować i opracowywać metody edukacji historycznej i społeczno-politycznej. Punktem wyjścia będzie przy tym transnarodowe spojrzenie na historię społeczeństw – tzw. historia powiązana (fr. histoire croisée). Uczestnicy będą m.in. pracować z nową stałą wystawą plenerową w Krzyżowej pt. „Odwaga i pojednanie” (http://odwagaipojednanie.pl).


GRUPA DOCELOWA

  • Osoby pracujące z młodzieżą w sektorze edukacji pozaformalnej i multiplikatorzy z Polski, Grecji i Niemiec zainteresowani opracowaniem metod historycznych z perspektywy historii powiązanej (fr. histoire croisée). Szkolenie prowadzone będzie w języku angielskim.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO UDZIAŁU?

  • Prosimy o wypełnienie załączonego formularza i wysłanie go drogą mailową na podany adres. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 października 2015.

OPŁATA ZA UCZESTNICTWO:

  • Opłata pokrywa zakwaterowanie, pełne wyżywienie i program.
  • Dla uczestników z Polski wynosi ona 20 EUR, dla uczestników z Grecji 10 EUR, dla uczestników z Niemiec 50 EUR.


KOORDYNATORZY PROJEKTU

Ms Carolin Wenzel
Kreisau-Initiative e.V.
E-Mail: wenzel@kreisau.de
Phone: +49 (0)30 53836363


Ms Merle Schmidt
Foundation Krzyżowa
E-Mail: merle@krzyzowa.org.pl
Phone: +48 (74) 85 00 310

Call for Application  Download

 

fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305