newsletter
Pl
De 
Gra symulacyjna na temat zrównoważonego rozwoju. 18-20.11.2013 w Krzyżowej. Poszukujemy uczestników! PDF Drukuj Email

Kreisau-Initiative e.V. we współpracy z Fundacją "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, zaprasza przyszłych multiplikatorów do wzięcia udziału w seminarium, w  terminie 18-20 listopada 2013, podczas którego zostanie zaprezentowana gra symulacyjna na temat zrównoważonego rozwoju.

Szkolenie dla trenerów
  • Poznaj zalety gier symulacyjnych w edukacji dla zrównoważonego rozwoju!
  • Szkolenie dla multiplikatorów – dowiedz się więcej o metodzie gier symulacyjnych od specjalistów!
  • Zakwalifikuj się do prowadzenia przyszłych projektów z zastosowaniem metody gier symulacyjnych!

Dlaczego gry symulacyjne?

Metoda ta pozwala uczyć się przez zabawę i doświadczenie – umożliwia uczestnikom wejście w skórę aktorów politycznych i społecznych, a dzięki temu zrozumienie procesów podejmowania decyzji. Również w edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju gry symulacyjne znajdują różnorodne zastosowanie i sprawdziły się jako skuteczna metoda przekazywania złożonych treści.

Oferta

Seminarium odbędzie się w od 18 do 20 listopada 2013 roku w Krzyżowej. Jest to szkolenie dla przyszłych multiplikatorów. W jego trakcie poznasz i nauczysz się wykorzystywać grę symulacyjną na temat zrównoważonego rozwoju. Uczestnictwo da ci możliwość prowadzenia przyszłych projektów.

Dzięki wsparciu finansowemu niemieckiego Ministerstwa do spraw Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży zarówno udział w seminarium, jak i zakwaterowanie oraz wyżywienie są bezpłatne!

Język

Seminarium będzie tłumaczone na polski i niemiecki.

Wymagania

Nie potrzebujesz doświadczenia z zakresu gier symulacyjnych. Seminarium skierowane jest do zainteresowanych trenerów i pedagogów z obszaru międzynarodowej bądź polsko-niemieckiej pracy z młodzieżą lub edukacji dla zrównoważonego rozwoju, którzy chcieliby poznać nową metodę.

Ważne informacje:

  • Termin przyjmowania zgłoszeń: do 6.11.2013 roku drogą elektroniczną (formularz zgłoszeniowy w załączniku)
  • Czas trwania seminarium: 18.11 - 20.11.2013
  • Miejsce: Krzyżowa
  • Dojazd: Ewentualnie może zostać zorganizowany dojazd z Berlina (jeśli dotyczy, proszę podać w formularzu zgłoszeniowym) 
Do pobrania
Broszura informacyjna  Download
Formularz zgłoszenia  DownloadKontakt
Arne Zindel
zindel@kreisau.de
+49 (0) 30 53 83 63 63

Projekt jest finansowany przez niemieckie Ministerstwo do spraw Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży